FANDOM


18. Worldvision Song Contest
Muzyka ponad granicami
Logo18wsc
Oficjalne logo 18. WSC
Sezon Jesień 2009
Data rozpoczęcia 9 wrzesień 2009
Data Zakończenia 18 październik 2009
Organizatorzy kamilb
Jakobs
Kraj Israel flag Izrael
Lebanon flag Liban
Miasto Jerozolima / Bejrut
Ilość uczestników 39
Kraje debiutujące Vietnam flag Wietnam
Kraje powracające Albania flag Albania
Andorra flag Andora
Belgium flag Belgia
Bosnia-and-Herzegovina flag Bośnia i Hercegowina
Brazil flag Brazylia
Spain flag Hiszpania
Netherlands flag Holandia
Malta flag Malta
Slovenia flag Słowenia
Switzerland flag Szwajcaria
Turkey flag Turcja
Kraje rezygnujące Armenia flag Armenia
Belarus flag Białoruś
Estonia flag Estonia
Greece flag Grecja
India flag Indie
Iceland flag Islandia
Kazakhstan flag Kazachstan
Romania flag Rumunia
Uruguay flag Urugwaj
Półfinały Gtk-ok Gtk-ok
Zwycięzca Rosyjski Czajnik
Zwycięski kraj Spain flag Hiszpania
Wykonawca Diana Navarro
Tytuł piosenki Ne te olvides de mi
Ilość punktów 137
Worldvision Song Contest
◄17. WSC        19. WSC►

18. Worldvision Song Contest odbędzie się po raz pierwszy w historii w dwóch państwach Bliskiego Wschodu - w Izraelu i Libanie. W poprzedniej edycji triumfowała Maya Buskila z Izraela.

Sprawy konkursowe Edytuj

OrganizatorEdytuj

Organizatorami 18. edycji Worldvision Song Contest zostali - po raz pierwszy kamilb - laureat drugiego miejsca w 17. WSC oraz po raz drugi Jakobs.

TerminarzEdytuj

  • 9 września - Otwarcie 18.WSC
  • 11-13 września - Zgłoszenia krajów zarezerwowanych
  • 14-17 września - Pozostałe zgłoszenia
  • 20 września - Losowanie półfinałów
  • 22-29 września - Głosowanie półfinałowe
  • 4 października - Wyniki półfinałów
  • 5-13 października - Głosowanie finałowe
  • 18 października - Gala finałowa

UczestnicyEdytuj

Do konkursu może zgłosić się każda osoba, która najpóźniej w dniu zakończenia przyjmowania zgłoszeń będzie miała ukończone 16 lat. Trójka uczestników zacznie zmagania od razu w finale, bez przechodzenia ewentualnych półfinałów. Są to: Adriann (zwycięzca 17. WSC), kamilb (2. miejsce) oraz Rosyjski Czajnik (3. miejsce).

Zgłoszone kraje Edytuj

1. Lebanon flag Liban
2. Russia flag Rosja
3. Trinidad-and-Tobago flag Trynidad i Tobago
4. Hungary flag Węgry
5. Finland flag Finlandia
6. Australia flag Australia
7. United-States flag Stany Zjednoczone
8. Croatia flag Chorwacja
9. Sweden flag Szwecja
10. Monaco flag Monako
11. Jamaica flag Jamajka
12. Poland flag Polska
13. Serbia flag Serbia
14. Albania flag Albania
15. Slovenia flag Słowenia

16. Macedonia flag Macedonia
17. Andorra flag Andora
18. Ukraine flag Ukraina
19. Netherlands flag Holandia
20. Spain flag Hiszpania
21. France flag Francja
22. Germany flag Niemcy
23. Czech-Republic flag Czechy
24. Malta flag Malta
25. Canada flag Kanada
26. Turkey flag Turcja
27. Cyprus flag Cypr
28. Brazil flag Brazylia
29. Luxembourg flag Luksemburg
30. Vietnam flag Wietnam

31. Slovakia flag Słowacja
32. Italy flag Włochy
33. Switzerland flag Szwajcaria
34. Norway flag Norwegia
35. Belgium flag Belgia
36. Bosnia-and-Herzegovina flag Bośnia i Hercegowina
37. United-Kingdom flag Wielka Brytania
38. Denmark flag Dania
39. Israel flag Izrael

13 uczestników w 17. WSC zarezerwowało kraje na dwie edycje konkursu. 12 z nich wystawiło w 18. edycji piosenki z tych państw. Krajami zarezerwowanymi w 18. WSC są:

1. Coul Australia flag Australia
2. Larian Croatia flag Chorwacja
3. Frozone Finland flag Finlandia
4. Barchanek Jamaica flag Jamajka
5. Jakobs Lebanon flag Liban
6. Blanche Monaco flag Monako
7. Sakuak Nelgonsom Poland flag Polska
8. Hotek Serbia flag Serbia
9. Steve United-States flag Stany Zjednoczone
10. Ka(L)i Sweden flag Szwecja
11. Tymon Trinidad-and-Tobago flag Trynidad i Tobago
12. Scott Hungary flag Węgry

Tylko jeden uczestnik nie wystawił zarezerwowanego kraju do konkursu:

1. Rafał_Warszawa Norway flag Norwegia


Zgłoszone piosenkiEdytuj

Information icon Zobacz więcej w osobnym artykule: Zgłoszenia do 18. WSC.

Półfinały Edytuj

Półfinał CedrowyEdytuj

Finaliści, którzy głosowali na ten półfinał: Macedonia flag Macedonia i Spain flag Hiszpania.

L.P.
Uczestnik
Kraj
Wykonawca
Tytuł piosenki
Punkty
Miejsce
8. Tymuch Cyprus flag Cypr Annet Artani Alive 116 1
16. Coul Australia flag Australia Cassie Davis Do it again 108 2
2. Dominika Luxembourg flag Luksemburg Cassandra Steen & Adel Tawil Stadt 92 3
17. Cooltowiec United-Kingdom flag Wielka Brytania Point Break You 81 4
1. Sierak Albania flag Albania Berkan Nje kujtim 78 5
10. Mario20 Belgium flag Belgia Xandee Ay Que Calor 74 6
7. Jakobs Lebanon flag Liban Jean-Marie Riachi & Yara Shefto min beid 73 7
3. Kai Netherlands flag Holandia Do Angel by my side 73 8
4. Hotek Serbia flag Serbia Darko Radovanovic & Ivana Selakov Ako je do mene 71 9
6. Narcisstic Ukraine flag Ukraina Avrora V.I.P prjedlażjenije 70 10
12. SuperStar Canada flag Kanada Loreena McKennitt Caravanserai 54 11
9. Meller Slovenia flag Słowenia Rebeka Dremelj Slovenski Superboy 52 12
18. Barchanek Jamaica flag Jamajka Alaine Rise in love 50 13
11. Ka(L)i Sweden flag Szwecja Takida Curly Sue 48 14
5. Mystery Malta flag Malta Ira Losco Promises 44 15
15. Driller Czech-Republic flag Czechy Verona Girotondo 31 16
13. Blanche Monaco flag Monako Sebastien Lorca & Sonia Lacen Tu me manques depuis longtemps 29 17
14. Sakuak Nelgonsom Poland flag Polska Ich Troje Zawsze naprzód, nigdy wstecz 16 18

Półfinał PlatanowyEdytuj

Finalista, którzy głosował na ten półfinał: Russia flag Rosja.

L.P.
Uczestnik
Kraj
Wykonawca
Tytuł piosenki
Punkty
Miejsce
7. ad_nar Italy flag Włochy Ania Buongiorno gente 94 1
14. Larian Croatia flag Chorwacja Antonija Šola Xxx 88 2
3. Adamek France flag Francja Superbus Travel the world 86 3
4. Zakrześ Turkey flag Turcja Sibel Tuzun Hey Hey 84 4
9. Steve United-States flag Stany Zjednoczone Demi Lovato Gift of a friend 73 5
12. Klemz Bosnia-and-Herzegovina flag Bośnia i Hercegowina Dino Merlin Individualizam 71 6
17. Frozone Finland flag Finlandia Bleak & Ana Johnsson Fate 68 7
18. Sharkan Germany flag Niemcy Polarkreis 18 The colour of snow 67 8
15. MaRo Andorra flag Andora Soraya Arnelas Sin miedo 67 9
8. Barthi Israel flag Izrael Dor Daniel Bein Ha'Halomot 66 10
11. Scott Hungary flag Węgry Bencsik Tamara Tűz 65 11
2. BzyK Vietnam flag Wietnam Trish Thuy Trang Lovely 59 12
5. Pawek707 Brazil flag Brazylia Sandy e Junior A Lenda 53 13
6. Damianos Norway flag Norwegia Marit Larsen If A Song Could Get Me You 39 14
1. peterek Switzerland flag Szwajcaria Stefanie Heinzmann Revolution 38 15
10. Gordon Slovakia flag Słowacja Jana Kirschner Pokoj V Duši 38 16
13. Backteria Denmark flag Dania Aqua Live fast, die young 33 17
16. Tymon Trinidad-and-Tobago flag Trynidad i Tobago Rizon Not for long 13 18

Finał Edytuj

W finale zagwarantowany udział mieli Adriann (Macedonia), kamilb (Rosja) oraz Rosyjski Czajnik (Hiszpania). Do nich dołączyło po 10 piosenek z każdego półfinału.

L.P.
Uczestnik
Kraj
Wykonawca
Tytuł piosenki
Punkty
Miejsce
8. Rosyjski Czajnik Spain flag Hiszpania Diana Navarro No te olvides de mi 137 1
16. Adamek France flag Francja Superbus Travel the world 128 2
7. kamilb Russia flag Rosja Serebro Like Mary Warner 125 3
9. ad_nar Italy flag Włochy Ania Buongiorno gente 125 4
11. Coul Australia flag Australia Cassie Davis Do it again 117 5
2. Larian Croatia flag Chorwacja Antonija Šola Xxx 113 6
18. Dominika Luxembourg flag Luksemburg Cassandra Steen & Adel Tawil Stadt 111 7
1. Tymuch Cyprus flag Cypr Annet Artani Alive 109 8
15. Sharkan Germany flag Niemcy Polarkreis 18 The colour of snow 108 9
5. Zakrześ Turkey flag Turcja Sibel Tuzun Hey Hey 107 10
21. Frozone Finland flag Finlandia Bleak & Ana Johnsson Fate 105 11
4. Adriann Macedonia flag Macedonia Elena Risteska Usni kako temno mastilo 102 12
3. Steve United-States flag Stany Zjednoczone Demi Lovato Gift of a friend 100 13
12. Hotek Serbia flag Serbia Darko Radovanovic & Ivana Selakov Ako je do mene 88 14
14. Cooltowiec United-Kingdom flag Wielka Brytania Point Break You 88 15
6. Sierak Albania flag Albania Berkan Nje kujtim 85 16
10. Narcisstic Ukraine flag Ukraina Avrora V.I.P prjedlażjenije 81 17
19. Kai Netherlands flag Holandia Do Angel by my side 79 18
13. Barthi Israel flag Izrael Dor Daniel Bein Ha'Halomot 78 19
17. Mario20 Belgium flag Belgia Xandee Ay Que Calor 75 20
23. Klemz Bosnia-and-Herzegovina flag Bośnia i Hercegowina Dino Merlin Individualizam 74 21
20. MaRo Andorra flag Andora Soraya Arnelas Sin miedo 68 22
22. Jakobs Lebanon flag Liban Jean-Marie Riachi & Yara Shefto min beid 59 23


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki