Emma Marrone (ur. 25 maj 1984 r.) - włoska piosenkarka. Podczas 48. Worldvision Song Contest otrzymała tytuł Miss 48. WSC.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Modà feat. Jarabedepalo |
Reprezentant Włoch na 31. Worldvision Song Contest |
Następca Azuro feat. Elly |
Poprzednik Greta Manuzi |
Reprezentant San Marino na 34. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Włoch na 48. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
21. IFP | Cercavo Amore | Zakrześ | 1 miejsce |
Poprzednik Marina and the Diamonds |
Zwycięzca Internetowego Festiwalu Piosenki Wiosna/Lato 2012 |
Następca Petra Marklund |
1. IFP: Carola • 2. IFP: Nikki Webster • 3. IFP: Magazin • 4. IFP: Samira Said & Cheb Mami • 5. IFP: Mumiy Troll • 6. IFP: Varvara • 7. IFP: Maarja • 8. IFP: Shiri Maimon • 9. IFP: Tina Karol • 10. IFP: Grégory Lemarchal • 11. IFP: Sophie Ellis-Bextor • 12. IFP: Adrianna Biedrzyńska • 13. IFP: Emmy Rossum • 14. IFP: Sarah Brightman • 15. IFP: Emilia Rydberg • 16. IFP: Sarah Dawn Finer • 17. IFP: Adele • 18. IFP: Bruno Mars • 19. IFP: The Good Natured • 20. IFP: Marina and the Diamonds • 21. IFP: Emma • 22. IFP: Petra Marklund • 23. IFP: Clare Maguire • 24. IFP: Pastora Soler • 25. IFP: Indila • 26. IFP: Years & Years • 27. IFP: Marco Mengoni • 28. IFP: Missy Higgins
TOP 3 |
Neda Parmac (Chorwacja) • Ewelina Lisowska (Polska) • Samantha Jade (Australia) |
Finaliści |
Abraham Mateo (Hiszpania) • Ahmad Saeedi (Iran) • Anastasia Prikhodko (Ukraina) • Andamiro (Korea Południowa) • Barbara Moleko (Dania) • Emma Marone (Włochy) • Giedre Smolskaite (Litwa) • Gigi Radics (Węgry) • Jan Smit ft. Roos van Erkel (Holandia) • Kristina (Słowacja) • Kristina Maria & JC Chasez (Kanada) • Model (Turcja) • Rebound! (Szwecja) • Sergio Rivero (Andora) • Shy'm (Francja) • Stas Pieha (Rosja) • Tone Damli Aaberge (Norwegia) • Tulisa (Wielka Brytania) • Vegas (Cypr) |
Półfinaliści |
Julia Carin (USA) • Kevin Borg (Malta) • Liran Notik (Izrael) • Moonlight Breakfast (Rumunia) • Patrice Roberts (Trynidad i Tobago) • Sunrise Avenue (Finlandia) |
Dyskwalifikacje |
Anggun (Indonezja) • Prata Vetra & Linda Leen (Łotwa) • Sinine & Sandra Nurmsalu (Estonia) |
TOP 3 |
DonkeyBoy (Norwegia) • Zara Larsson (Szwecja) • Amel Bent (Francja) |
Finaliści |
Ailee (Korea Południowa) • Annabel Fay (Nowa Zelandia) • Delain (Holandia) • Diandra (Finlandia) • Fifth Harmony (Kuba) • Francesca Battistelli (USA) • French Maid (Dania) • Giorgos Mazonakis (Cypr) • Goryachiy Shokolad (Ukraina) • Laleh (Iran) • Nadine Beiler (Austria) • Omer Adam (Izrael) • Reny Tolvai (Węgry) • Samantha Jade (Australia) • Sirusho (Armenia) • Take That (Wielka Brytania) • Zlata Ognevich (Rosja) |
Półfinaliści |
Andrea Vesovic (Czarnogóra) • Buraka Som Sistema (Portugalia) • Divna (Bułgaria) • Giorgos Sampanis (Grecja) • Guano Apes (Niemcy) • Koit Toome (Estonia) • Letife Soyuoz (Azerbejdżan) • Linked Horizon (Japonia) • Michelle Xavier (Trynidad i Tobago) • Patrycja Kosiarkiewicz & Effortless (Polska) |
Dyskwalifikacje |
Emma Marrone (San Marino) • Tina Maze (Słowenia) |
TOP 3 |
Claudio Capéo (Francja) • Leslie Clio (Niemcy) • Emma (Włochy) |
Finaliści |
Astrid S (Norwegia) • Cristina Balan (Rumunia) • Dami Im (Korea Południowa) • Dihaj (Azerbejdżan) • Empire Of The Sun (Australia) • Fenech-Soler (Wielka Brytania) • Loïc Nottet (Belgia) • Sławomir (Polska) • SOUF (Monako) |
Dyskwalifikacje |
Anja Nissen (Dania) • Olivia O'Brien (USA) |
Emma (Włochy) • Molly Sandén (Szwecja) • Elli Kokkinou (Grecja)
Alphabeat (Dania) • Bea Bronchal (Francja) • Caotico (Szwecja) • Cecilie Fleur (Dania) • Cesare Cremonini (Włochy) • Efrat Gosh (Izrael) • JoJo (USA) • Kaz James ft. Macy Gray (Australia/USA) • Kielich ft. Kasia Stankiewicz (Polska) • Nicoleta Dara (Mołdawia) • Polina Gagarina (Rosja) • Porcelain Black (USA) • Quentin Mosimann (Szwajcaria) • Ronya (Finlandia) • Silke Mastbooms (Belgia) • Skunk Anansie (Wielka Brytania) • The Storm (Dania) • Yisabel (Korea Południowa)
Ana Torroja (Hiszpania) • Antonio Orozco ft. Alejandro Fernandez (Hiszpania) • Arash (Iran) • Bertine Zetlitz (Norwegia) • Francesca Michielin (Włochy) • Goya (Polska) • Joey Moe (Dania) • Julia Marcell (Polska) • La Oreja de Van Gogh (Hiszpania) • Manizha ft. Escome (Rosja) • Meg Myers (USA) • Micaela (Włochy) • Paulla (Polska) • Sasa Kovacevic ft. Emina Jahovic (Serbia) • Shinedown (USA) • Short Stack (Australia) • Sibel (Szwecja) • The Moniker (Szwecja) • Toro Y Moi (USA)
2. WSC: Erika • 5. WSC: Zero Assoluto • 6. WSC: Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo • 7. WSC: Nek • 8. WSC: Anna Tatangelo • 9. WSC: Nek & Laura Pausini • 10. WSC: Alexia • 11. WSC: Laura Pausini • 12. WSC: Luca Dirisio • 13. WSC: Patrizio Buanne • 15. WSC: Gigi D'Alessio & Lara Fabian • 16. WSC: Cesare Cremonini • 17. WSC: Valentina Giovagnini • 18. WSC: Ania • 19. WSC: Tiziano Ferro • 20. WSC: Ivana Spagna • 21. WSC: Ania • 22. WSC: Nina Zilli • 23. WSC: Alessandra Amoroso • 24. WSC: Luca Napolitano • 25. WSC: Modà • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: L'aura • 28. WSC: Pia Toscano • 29. WSC: Tiziano Ferro • 30. WSC: Modà feat. Jarabedepalo • 31. WSC: Emma Marone • 32. WSC: Azuro feat. Elly • 33. WSC: Marco Mengoni • 35. WSC: Dolcenera • 36. WSC: Mika & Chiara • 40. WSC: Nek • 41. WSC: Franco Ricciardi & Ivan Granatino • 43. WSC: Giorgio Moroder feat. SIA • 44. WSC: Elisa • 48. WSC: Emma
9. WSC: Paps'n'Skar • 10. WSC: Paolo Meneguzzi • 11. WSC: Fiamma Fumana • 14. WSC: Silvia Salemi • 16. WSC: Giusy Ferreri • 19. WSC: Lost • 21. WSC: Il Genio • 22. WSC: Kerli & Cesare Cremonini • 25. WSC: Jovanotti • 27. WSC: Anna Tatangelo • 28. WSC: Fabrizio Campanelli & Dorotea Mele • 33. WSC: Greta Manuzi • 34. WSC: Emma Marrone • 40. WSC: Gianna Nannini • 41. WSC: Francesca Michielin • 43. WSC: Annalisa Scarrone