SIA, właśc. Sia Kate Isobelle Furler (ur. 18 grudnia 1975 w Adelajdzie) – australijska piosenkarka popowa, downtempo i jazzowa.
Udział w Worldvision Song Contest[]
Poprzednik Rogue Traders |
Reprezentant Australii na 22. Worldvision Song Contest |
Następca Brak udziału |
Poprzednik 5 Seconds of Summer |
Reprezentant Australii na 38. Worldvision Song Contest |
Następca Betty Who |
Poprzednik Brak udziału |
Reprezentant Włoch na 43. Worldvision Song Contest |
Następca Elisa |
Udział w Internetowym Festiwalu Piosenki[]
Edycja | Tytuł Piosenki | Uczestnik | Miejsce |
---|---|---|---|
15. IFP | Breathe me | Mr-T | 9 miejsce |
25. IFP | Chandelier | SebekS | 5 miejsce |
TOP 3 | |
Finaliści |
Alexander Rybak (BLR) • Alyosha (UKR) • Anouk (NED) • Bjørn Johan Muri & LidoLido (NOR) • David Bustamante (ESP) • Diana Florescu (ROM) • Dilana (RSA) • Getter Jaani (EST) • Gin Wigmore (NZL) • Indica (FIN) • Ivi Adamou (GRE) • Julia Marcell (POL) • maNga (TUR) • Maya Saban (GER) • Medina (DEN) • Molnár Márta (HUN) • Nina Zilli (ITA) • Paloma Faith (GBR) • Simona Molinari (VAT) • Yvonne Catterfeld (LUX) |
Półfinaliści |
Amine (MAR) • Beauty Queens (SRB) • CPM22 (BRA) • Dj Ella (LAT) • Dragonette (CAN) • Feminnem (CRO) • Henree & Nikka (ISR) • Katy Perry (USA) • Kerli & Cesare Cremonini (SMR) • Mihrije Braha (ALB) • Nadia Ali (LBY) • SHINee (KOR) • SIA (AUS) • Souad Massi (DZA) • Surge (TRI) |
TOP 3 |
Ruth Lorenzo (Hiszpania) • Dami Im (Korea Południowa) • Kesh You (Kazachstan) |
Finaliści |
Alejandro Fernandez ft. Christina Aguilera (Meksyk) • Alex Winston (USA) • Asuka Hayashi (Japonia) • Aura (Białoruś) • Bogi (Węgry) • Bruna Tatiana (Angola) • Corina feat. Junior High (Rumunia) • Ed Struijlaart (Holandia) • Jannika B (Finlandia) • Jeronimo (Brazylia) • Konstantinos Argiros (Grecja) • Leah McFall feat. Will.i.am (Wielka Brytania) • Lenny (Czechy) • Linda Pritchard (Szwecja) • Nevena Bozovic (Serbia) • Patterns (Kostaryka) • Shiri Maimon (Izrael) • SIA (Australia) • Simon Lynge (Dania) • Sorry Boys (Polska) • Trish Thuy Trang (Wietnam) |
TOP 3 |
Mika (Liban) • Giorgio Moroder feat. SIA (Włochy) • Glasperlenspiel (Niemcy) |
Finaliści |
Alexander Rybak (Białoruś) • Amaal Nuux (Somalia) • Annalisa Scarrone (San Marino) • Atiye Deniz (Turcja) • Bobby Andonov (Macedonia) • Ewa Farna (Polska) • Halsey (USA) • Happy Mondays (Wielka Brytania) • Luca Hänni (Szwajcaria) • Madeon (Francja) • Sanni (Finlandia) • The Common Linnets (Holandia) • The Sam Willows (Singapur) |
Dyskwalifikacja |
Emilia Rydberg (Szwecja) • Highland (Niemcy) • Ani Lorak (Ukraina)
Berksan (Turcja) • Diana Navarro (Hiszpania) • E Nomine (Niemcy) Eluveitie (Szwajcaria) • Emmanuel Moire (Francja) • Helene Bøksle (Norwegia) • Idina Menzel (USA) • Ivan Kupala (Rosja) • Kelly Clarkson (USA) • Lauri Tähkä & Elonkerjuu (Finlandia) • Lenka (Australia) • Lovebugs & Lene Marlin (Szwajcaria) • Mando Diao (Szwecja) • Marie Picasso (Szwecja) • Patrick Wolf & Marianne Faithfull (Wielka Brytania) • Saint Privat (Francja) • Sebastian Karlsson (Szwecja) • SIA (Australia) • The Benefits (Dania) • tobyMac (USA) • Valerij Meladze & Nastya Prihodko (Rosja) • Yossi Azulay (Izrael)
Alizée (Francja) • Ana Johnsson (Szwecja) • Arash (Iran) • Asia Si (USA) • Azis & Malina (Bułgaria) • Burnside Project (USA) • Cyril Niccolai (Francja) • Darko Filipovic (Serbia) • Emma Shapplin (Francja) • Eros Ramazzotti & Ricky Martin (Włochy) • Gabriela Kulka (Polska) • Georgina Tarasiuk (Polska) • Haifa Wehbe (Liban) • Happyendless (Litwa) • Ian Carey & Michelle Schellers (USA) • Jacek Bończyk (Polska) • JaConfetti (Dania) • Kerli (Estonia) • Luka Nizetic (Chorwacja) • Marie Fredriksson (Szwecja) • Monrose (Niemcy) • Oleksandr Ponomaryov (Ukraina) • Parov Stelar & Gabriella Hänninen (Austria) • Pastora Soler (Hiszpania) • Sharon Kips (Holandia) • Sophie B. Hawkins (USA) • Tata Golosa (Włochy) • Tila Tequila (USA) • Veronica Maggio (Szwecja) •
Indila (Francja) • Oonagh (Niemcy) • Ida (Dania)
Agnes Obel (Dania) • Broods (Nowa Zelandia) • Celeste Buckingham (Słowacja) • Coeur De Pirate (Kanada) • Diane Birch (USA) • Eleni Foureira (Grecja) • Ella Henderson (Wielka Brytania) • Giuseppe Torrente (Włochy) • Glennis Grace (Holandia) • Indiana (Wielka Brytania) • Lilly Hates Roses (Polska) • Lindsey Stirling & Lzzy Hale (USA) • LP (USA) • Lykke Li (Szwecja) • Noisettes (Wielka Brytania) • Paloma Faith (Wielka Brytania) • Röyksopp & Robyn (Norwegia/Szwecja) • Sam Smith (Wielka Brytania) • Say Lou Lou (Australia) • SIA (Australia) • Sylwia Grzeszczak (Polska) • Zara Larsson (Szwecja)
Andreas Bourani (Niemcy) • Arisa & WhoMadeWho (Włochy) • Austin Mahone (USA) • Brady Toops (USA) • Candyman (Kuba) • Dillon (Niemcy) • El Chacal (Kuba) • Eric Saade (Szwecja) • Farah Loux (Nowa Zelandia) • Gravitonas & Army Of Lovers (Szwecja) • Helene Fischer (Niemcy) • I Monster (Wielka Brytania) • Janne Saar (Estonia) • Jeremih (USA) • Katy B (Wielka Brytania) • Laurel (Wielka Brytania) • Mark Ronson & The Business Intl. feat. Rose Elinor Dougall & Andrew Wyatt (Wielka Brytania) • Meat Loaf (USA) • Mwah! (RPA) • Natassa Bofilou (Grecja) • Paluch (Polska) • Placebo (Wielka Brytania) • Rebecca Ferguson (Wielka Brytania) • Shane Harper (USA) • Samantha Jade (Australia) • Seinabo Sey (Szwecja) • Stromae (Belgia) • The Royal Concept (Szwecja) • The Sounds (Szwecja) • Tooji (Norwegia) • Vegas (Grecja)
4. WSC: INXS • 5. WSC: Saddle Club • 6. WSC: Rogue Traders • 7. WSC: Holly Valance • 9. WSC: Kylie Minogue • 12. WSC: Delta Goodrem • 16. WSC: Jessica Mauboy • 17. WSC: Ricki-Lee • 18. WSC: Cassie Davis • 19. WSC: Kate Miller-Heidke • 20. WSC: Ricki-Lee • 21. WSC: Rogue Traders • 22. WSC: SIA • 25. WSC: Angus & Julia Stone • 26. WSC: Sam Sparro • 28. WSC: Delta Goodrem • 30. WSC: Owl Eyes • 31. WSC: Samantha Jade • 32. WSC: Jessica Mauboy • 34. WSC: Samantha Jade • 35. WSC: Elen Levon • 36. WSC: Voltaire Twins • 37. WSC: 5 Seconds of Summer • 38. WSC: SIA • 39. WSC: Betty Who • 40. WSC: Reigan • 41. WSC: Say Lou Lou • 42. WSC: The Veronicas • 45. WSC: Josef Salvat • 47. WSC: Samantha Jade & Cyrus • 48. WSC: Empire Of The Sun
2. WSC: Erika • 5. WSC: Zero Assoluto • 6. WSC: Gigi D'Alessio & Anna Tatangelo • 7. WSC: Nek • 8. WSC: Anna Tatangelo • 9. WSC: Nek & Laura Pausini • 10. WSC: Alexia • 11. WSC: Laura Pausini • 12. WSC: Luca Dirisio • 13. WSC: Patrizio Buanne • 15. WSC: Gigi D'Alessio & Lara Fabian • 16. WSC: Cesare Cremonini • 17. WSC: Valentina Giovagnini • 18. WSC: Ania • 19. WSC: Tiziano Ferro • 20. WSC: Ivana Spagna • 21. WSC: Ania • 22. WSC: Nina Zilli • 23. WSC: Alessandra Amoroso • 24. WSC: Luca Napolitano • 25. WSC: Modà • 26. WSC: Giorgia • 27. WSC: L'aura • 28. WSC: Pia Toscano • 29. WSC: Tiziano Ferro • 30. WSC: Modà feat. Jarabedepalo • 31. WSC: Emma Marone • 32. WSC: Azuro feat. Elly • 33. WSC: Marco Mengoni • 35. WSC: Dolcenera • 36. WSC: Mika & Chiara • 40. WSC: Nek • 41. WSC: Franco Ricciardi & Ivan Granatino • 43. WSC: Giorgio Moroder feat. SIA • 44. WSC: Elisa • 48. WSC: Emma