FANDOM


W tej edycji po raz pierwszy zostały zorganizowane oficjalne wybory Miss i Mistera 14. edycji Worldvision Song Contest. Wcześniej organizowane wybory najpiękniejszych były nieoficjalne i organizowane przez uczestników konkursu.

Miss 14. WSC Edytuj

W wyborach Miss wzięły udział wszystkie uczestniczki 14. WSC. Wybory zostały podzielone na cztery etapy (dwie rundy eliminacyjne, półfinały i finał).

Runda IEdytuj

Grupa 1Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Bułgaria Bułgaria Nevena 22
2. Cypr Cypr Anna Vissi 10
3. Kanada Kanada Marie-Mai 10

Grupa 2Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Andora Andora Rebeca 24
2. Maroko Maroko Amel Bent 10
3. Trynidad i Tobago Trynidad i Tobago Heather Headley 8

Grupa 3Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Rosja Rosja Tuana 0
2. Norwegia Norwegia Christine Guldbrandsen 23
3. Belgia Belgia Belle Perez 22

Grupa 4Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Brunei Brunei Putri Norizah 15
2. Słowenia Słowenia Kristina 26
3. Szwecja Szwecja Charlotta Perrelli 7

Grupa 5Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Litwa Litwa Aiste Pilvelyte 21
2. Nowa Zelandia Nowa Zelandia Hayley Westenra 6
3. Japonia Japonia Yuna Ito 21*

*Awans uzyskała Yuna Ito ponieważ otrzymała więcej wyższych not niż Aiste Pilvelyte.

Grupa 6Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Polska Polska Anja Orthodox 2
2. Ukraina Ukraina Tina Karol 27
3. Francja Francja Pauline 16

Grupa 7Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Grecja Grecja Elli Kokkinou 18
2. Chiny Chiny Jolin Tsai 13
3. Wielka Brytania Wielka Brytania Emy Macdonald 8

Grupa 8Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Węgry Węgry Gabi Toth 13
2. Finlandia Finlandia Tarja Turunen 26
3. … Chorwacja Vanna 3

Grupa 9Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. San Marino San Marino Silvia Salemi 21*
2. Islandia Islandia Birgitta Haukdal 21

*Awans uzyskała Silvia Salemi w wyniku losowania.

Runda IIEdytuj

Grupa 1Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Andora Andora Rebeca 5
2. Grecja Grecja Elli Kokkinou 14
3. Słowenia Słowenia Kristina 17

Grupa 2Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Bułgaria Bułgaria Nevena 21*
2. Norwegia Norwegia Christine Guldbrandsen 21

*Awans uzyskała Nevena ponieważ miała większą średnią punktów w poprzedniej rundzie.

Grupa 3Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Japonia Japonia Yuna Ito 19
2. Ukraina Ukraina Tina Karol 26

Grupa 4Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Finlandia Finlandia Tarja Turunen 25
2. San Marino San Marino Silvia Salemi 17

PółfinałyEdytuj

Półfinał 1Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Ukraina Ukraina Tina Karol 24
2. Słowenia Słowenia Kristina 15

Półfinał 2Edytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Bułgaria Bułgaria Nevena 17
2. Finlandia Finlandia Tarja Turunen 25

Runda finałowaEdytuj

O 3. miejsceEdytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Bułgaria Bułgaria Nevena 19
2. Słowenia Słowenia Kristina 26

FinałEdytuj

L.P. Kraj Wokalistka Wynik
1. Ukraina Ukraina Tina Karol 22
2. Finlandia Finlandia Tarja Turunen 23

ZwyciężczynieEdytuj

Kraj Wokalistka Tytuł
Finlandia Finlandia Tarja Turunen Miss 14. WSC
Ukraina Ukraina Tina Karol I Vice Miss
Słowenia Słowenia Kristina II Vice Miss
Bułgaria Bułgaria Nevena III Vice Miss

Mister 14. WSC Edytuj

W wyborach Mistera bierze udział 14 panów, uczestników 14. WSC. Wybory zostały podzielone na trzy etapy (runda eliminacyjna, półfinały i finał).

Runda IEdytuj

Grupa 1Edytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Meksyk Meksyk Diego González 8
2. Niemcy Niemcy Roger Cicero 8
3. Brunei Brunei Hans Anwar 2

*Roger Cicero otrzymał więcej wyższych not.

Grupa 2Edytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Portoryko Portoryko Lionize 6
2. Albania Albania Berkani 10
3. Monako Monako Christophe Willem 2

Grupa 3Edytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Turcja Turcja Beduk 10
2. Brazylia Brazylia Edu Falashi 5
3. Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Paul McCoy 3

Grupa 4Edytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Kuba Kuba Acento Latino 3
2. Izrael Izrael Harel Skaat 7
3. Hiszpania Hiszpania David Bisbal 12

Grupa 5Edytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Armenia Armenia Mher Mesropyan 9
2. Słowacja Słowacja Miro Jaros 9*

*Miro Jaros awansował poprzez losowanie.

PółfinałyEdytuj

Półfinał 1Edytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Słowacja Słowacja Miro Jaros 10
2. Turcja Turcja Beduk 4
3. Niemcy Niemcy Roger Cicero 4

Półfinał 2Edytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Hiszpania Hiszpania David Bisbal 12
2. Albania Albania Berkani 9

Runda finałowaEdytuj

O 3. miejsceEdytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Albania Albania Berkani 17
2. Turcja Turcja Beduk 10

FinałEdytuj

L.P. Kraj Uczestnik Wynik
1. Hiszpania Hiszpania David Bisbal 16
2. Słowacja Słowacja Miro Jaros 11

ZwycięzcyEdytuj

Kraj Uczestnik Tytuł
Hiszpania Hiszpania David Bisbal Mister 14. WSC
Słowacja Słowacja Miro Jaros II miejsce
Albania Albania Berkani III miejsce
Turcja Turcja Beduk IV miejsce

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki