W tej edycji po raz pierwszy zostały zorganizowane oficjalne wybory Miss i Mistera 14. edycji Worldvision Song Contest. Wcześniej organizowane wybory najpiękniejszych były nieoficjalne i organizowane przez uczestników konkursu.
Miss 14. WSC[]
W wyborach Miss wzięły udział wszystkie uczestniczki 14. WSC. Wybory zostały podzielone na cztery etapy (dwie rundy eliminacyjne, półfinały i finał).
Runda I[]
Grupa 1[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Bułgaria | Nevena | 22 |
2. | Cypr | Anna Vissi | 10 |
3. | Kanada | Marie-Mai | 10 |
Grupa 2[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Andora | Rebeca | 24 |
2. | Maroko | Amel Bent | 10 |
3. | Trynidad i Tobago | Heather Headley | 8 |
Grupa 3[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Rosja | Tuana | 0 |
2. | Norwegia | Christine Guldbrandsen | 23 |
3. | Belgia | Belle Perez | 22 |
Grupa 4[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Brunei | Putri Norizah | 15 |
2. | Słowenia | Kristina | 26 |
3. | Szwecja | Charlotta Perrelli | 7 |
Grupa 5[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Litwa | Aiste Pilvelyte | 21 |
2. | Nowa Zelandia | Hayley Westenra | 6 |
3. | Japonia | Yuna Ito | 21* |
*Awans uzyskała Yuna Ito ponieważ otrzymała więcej wyższych not niż Aiste Pilvelyte.
Grupa 6[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Polska | Anja Orthodox | 2 |
2. | Ukraina | Tina Karol | 27 |
3. | Francja | Pauline | 16 |
Grupa 7[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Grecja | Elli Kokkinou | 18 |
2. | Chiny | Jolin Tsai | 13 |
3. | Wielka Brytania | Emy Macdonald | 8 |
Grupa 8[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Węgry | Gabi Toth | 13 |
2. | Finlandia | Tarja Turunen | 26 |
3. | Chorwacja | Vanna | 3 |
Grupa 9[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | San Marino | Silvia Salemi | 21* |
2. | Islandia | Birgitta Haukdal | 21 |
*Awans uzyskała Silvia Salemi w wyniku losowania.
Runda II[]
Grupa 1[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Andora | Rebeca | 5 |
2. | Grecja | Elli Kokkinou | 14 |
3. | Słowenia | Kristina | 17 |
Grupa 2[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Bułgaria | Nevena | 21* |
2. | Norwegia | Christine Guldbrandsen | 21 |
*Awans uzyskała Nevena ponieważ miała większą średnią punktów w poprzedniej rundzie.
Grupa 3[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Japonia | Yuna Ito | 19 |
2. | Ukraina | Tina Karol | 26 |
Grupa 4[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Finlandia | Tarja Turunen | 25 |
2. | San Marino | Silvia Salemi | 17 |
Półfinały[]
Półfinał 1[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Ukraina | Tina Karol | 24 |
2. | Słowenia | Kristina | 15 |
Półfinał 2[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Bułgaria | Nevena | 17 |
2. | Finlandia | Tarja Turunen | 25 |
Runda finałowa[]
O 3. miejsce[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Bułgaria | Nevena | 19 |
2. | Słowenia | Kristina | 26 |
Finał[]
L.P. | Kraj | Wokalistka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Ukraina | Tina Karol | 22 |
2. | Finlandia | Tarja Turunen | 23 |
Zwyciężczynie[]
Kraj | Wokalistka | Tytuł |
---|---|---|
Finlandia | Tarja Turunen | Miss 14. WSC |
Ukraina | Tina Karol | I Vice Miss |
Słowenia | Kristina | II Vice Miss |
Bułgaria | Nevena | III Vice Miss |
Mister 14. WSC[]
W wyborach Mistera bierze udział 14 panów, uczestników 14. WSC. Wybory zostały podzielone na trzy etapy (runda eliminacyjna, półfinały i finał).
Runda I[]
Grupa 1[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Meksyk | Diego González | 8 |
2. | Niemcy | Roger Cicero | 8 |
3. | Brunei | Hans Anwar | 2 |
*Roger Cicero otrzymał więcej wyższych not.
Grupa 2[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Portoryko | Lionize | 6 |
2. | Albania | Berkani | 10 |
3. | Monako | Christophe Willem | 2 |
Grupa 3[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Turcja | Beduk | 10 |
2. | Brazylia | Edu Falashi | 5 |
3. | Stany Zjednoczone | Paul McCoy | 3 |
Grupa 4[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Kuba | Acento Latino | 3 |
2. | Izrael | Harel Skaat | 7 |
3. | Hiszpania | David Bisbal | 12 |
Grupa 5[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Armenia | Mher Mesropyan | 9 |
2. | Słowacja | Miro Jaros | 9* |
*Miro Jaros awansował poprzez losowanie.
Półfinały[]
Półfinał 1[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Słowacja | Miro Jaros | 10 |
2. | Turcja | Beduk | 4 |
3. | Niemcy | Roger Cicero | 4 |
Półfinał 2[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Hiszpania | David Bisbal | 12 |
2. | Albania | Berkani | 9 |
Runda finałowa[]
O 3. miejsce[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Albania | Berkani | 17 |
2. | Turcja | Beduk | 10 |
Finał[]
L.P. | Kraj | Uczestnik | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Hiszpania | David Bisbal | 16 |
2. | Słowacja | Miro Jaros | 11 |
Zwycięzcy[]
Kraj | Uczestnik | Tytuł |
---|---|---|
Hiszpania | David Bisbal | Mister 14. WSC |
Słowacja | Miro Jaros | II miejsce |
Albania | Berkani | III miejsce |
Turcja | Beduk | IV miejsce |